roodbruine zandsteen » Brownstone Institute-artikelen » Vaarwel, Universiteit van Californië
afscheid

Vaarwel, Universiteit van Californië

DELEN | AFDRUKKEN | E-MAIL

Gisteren ontving ik het volgende bericht van de University of California, met onmiddellijke ingang, waar ik bijna vijftien jaar heb gediend als professor aan de UCI School of Medicine en directeur van het Medical Ethics Program bij UCI Health:

Deze beëindiging was voor mij een gelegenheid om na te denken over mijn tijd bij de UCI, vooral mijn tijd daar tijdens de Covid-pandemie. Twee jaar geleden had ik nooit kunnen vermoeden dat de universiteit mij en andere artsen, verpleegkundigen, docenten, personeel en studenten om deze willekeurige en grillige reden zou ontslaan. Ik wil een stukje van mijn verhaal delen, niet omdat ik uniek ben, maar gewoon omdat mijn ervaring representatief is voor wat vele anderen – die niet per se een publieke stem hebben – hebben ervaren sinds deze mandaten van kracht werden.

Ik heb tijdens de pandemie elke dag persoonlijk in het ziekenhuis gewerkt en patiënten in onze kliniek, psychiatrische afdelingen, eerstehulpafdeling en ziekenhuisafdelingen gezien, inclusief Covid-patiënten op de SEH, ICU en geneeskundeafdelingen. Als onze belangrijkste ethische adviseur had ik talloze gesprekken met families van patiënten die stierven aan Covid, en deed ik mijn best om hen te troosten en te begeleiden in hun verdriet. Toen onze zwangere bewoners zich zorgen maakten over het raadplegen van Covid-patiënten, verzekerde de administratie deze bewoners dat ze geen verhoogde risico's van Covid hadden - een claim zonder enige bewijsgrond op dat moment, en waarvan we nu weten dat deze onjuist is. Ik zag de Covid-consulten voor deze bezorgde bewoners, ook als ik de consultatie niet dekte.

Ik herinner me ook in de eerste weken van de pandemie toen N-95-maskers schaars waren en het ziekenhuis ze achter slot en grendel hield. Ziekenhuisbeheerders schreeuwden tegen verpleegsters omdat ze chirurgische of stoffen maskers droegen (dit was voordat maskers een rage werden nadat de CDC, met weinig bewijs, suggereerde dat ze zouden kunnen helpen). In dat vroege stadium was de waarheid dat we niet wisten of maskers werkten of niet, en verpleegsters deden hun best onder druk in een situatie van onzekerheid. De beheerders schreeuwden en maakten hen belachelijk, omdat ze niet wilden toegeven dat het echte probleem was dat we gewoon niet genoeg maskers hadden. Dus belde ik lokale bouwbedrijven en kocht 600 N-95's van hen. Ik heb wat aan de bewoners van onze afdeling en mijn behandelende collega's op de SEH gegeven, en de rest aan het ziekenhuis gedoneerd. Ondertussen werkten de universiteitsbestuurders - dezelfde die me gisteren hebben ontslagen - veilig vanuit huis en hoefden ze zich geen zorgen te maken over PBM-tekorten.

In 2020 werkte ik 's nachts en in het weekend, niet-gecompenseerd, en hielp ik het UC Office of the President bij het opstellen van het UC-beleid voor het verdelen van schaarse middelen en het toewijzen van vaccins tijdens de pandemie. Wetende dat ons beleid inzake beademingstriage publiekelijk gevoelig was, vroeg het kabinet van de president mij en de voorzitter van de redactiecommissie om als openbare woordvoerders te fungeren om vragen over dit beleid te beantwoorden en de principes en grondgedachte aan het publiek uit te leggen (ze gaven me zelfs media training).

Ik was het enige faculteitslid van de UCI dat cursussen leidde in alle vier de jaren van ons medisch studentencurriculum, dus ik kende de studenten net zo goed als iedereen aan de universiteit. De decaan vroeg me om de studenten toe te spreken toen ze voor het eerst naar huis werden gestuurd in de begindagen van de pandemie. Hoewel ik het niet eens was met het besluit om ze naar huis te sturen – waar waren ze tenslotte voor als ze niet wilden leren geneeskunde te oefenen, vooral tijdens een pandemie? – moedigde ik hen niettemin aan om door te gaan met pandemiebestrijdingsinspanningen buiten het ziekenhuis. l gepubliceerde die opmerkingen om leerlingen op andere scholen aan te moedigen. 

Onze decaan stuurde dit naar de decanen van de andere UC-scholen, van wie er één voorstelde dat ik dat jaar op alle campussen de afstudeertoespraak zou houden. Drie jaar geleden vroeg de UCI-school voor geneeskundedecanen me om de keynote van de White Coat Ceremony te geven adresaan de inkomende medische studenten omdat, zoals ze me vertelden, "jij de beste docent van de medische school bent." Jarenlang was de stage in de psychiatrie die ik leidde de hoogst gewaardeerde klinische opleiding aan de medische faculteit.

Iedereen op de universiteit leek fan van mijn werk te zijn, totdat ze dat opeens niet meer waren. Toen ik eenmaal een van hun beleid ter discussie stelde, werd ik onmiddellijk een 'bedreiging voor de gezondheid en veiligheid van de gemeenschap'. Geen enkele hoeveelheid empirisch bewijs over natuurlijke immuniteit of vaccinveiligheid en werkzaamheid deed er toe. De leiding van de universiteit was niet geïnteresseerd in wetenschappelijk debat of ethisch overleg.

Toen ik op onbetaalde schorsing werd geplaatst, mocht ik mijn betaalde vrije tijd niet gebruiken - dat wil zeggen, ik kreeg het bevel om buiten de campus te blijven omdat ik niet was ingeënt, maar ik kon ook geen vakantie thuis opnemen omdat ... ik was niet gevaccineerd.

In strijd met elk basisprincipe van rechtvaardig en eerlijk werk, probeerde de universiteit mij te weerhouden van externe professionele activiteiten terwijl ik onbetaald geschorst was. In een poging om mij onder druk te zetten om ontslag te nemen, wilden ze mijn vermogen om een ​​inkomen te verdienen, niet alleen aan de universiteit, maar ook buiten de universiteit beperken. Het was duizelingwekkend en soms surrealistisch.

Nu is het officieel voorbij. Ik heb geen spijt van mijn tijd aan de universiteit. Ik zal mijn collega's, de bewoners en de medische studenten inderdaad missen. Ik zal het lesgeven, het toezicht houden en het doen van ethische consulten over enkele van de meest uitdagende gevallen in het ziekenhuis missen. Zoals ik eerder deze week aan mijn collega's van de universiteit schreef:

Hoewel dit niet is hoe ik me voorstelde om afscheid te nemen, wilde ik jullie op zijn minst schrijven voordat mijn toegang tot jullie e-mailadressen wordt afgesloten. Het was een genoegen en een eer om met jullie allemaal samen te werken tijdens mijn vijftien jaar bij de UCI, en met velen van jullie zo ver terug als mijn vierjarige residency-training bij de UCI. Ik hou van academische geneeskunde en had gehoopt bij de UCI te blijven tot mijn pensioen, maar dat zit er niet in. Sinds ik op 1 oktober met verlof werd geplaatst, heb ik iedereen heel erg gemist en ik hoop dat het goed met jullie gaat. Mijn excuses voor het eventuele ongemak dat mijn afwezigheid heeft veroorzaakt voor mijn collega's die mijn klinische / onderwijstaken dekken of de bewoners die ik begeleidde. 

Voor de bewoners was het een enorm voorrecht om jullie te onderwijzen en te begeleiden. Ons programma heeft het geluk zulke toegewijde en getalenteerde bewoners te hebben, en ik ben ervan overtuigd dat jullie allemaal zullen gedijen in je carrière. Bedankt voor je toewijding om onze medische studenten les te geven. Voor de aanwezigen ben je een geweldige groep collega's en vrienden. Ik zal het werken met jullie allemaal heel erg missen. Ik heb veel van jullie allemaal geleerd en ik weet dat onze afdeling zal blijven bloeien zolang deze groep aanwezigen de klinische, onderwijs- en onderzoeksondernemingen blijft verankeren. Ik schrijf dit letterlijk met tranen en zal veel goede herinneringen bewaren aan mijn tijd met jullie allemaal samen te werken. Voor het personeel ben je geweldig en zo essentieel voor alles wat we doen. Bedankt voor al je toegewijde werk namens onze patiënten, studenten, bewoners, fellows en aanwezigen - en voor alle hulp die je me elke dag hebt geboden.

Ik zou eerder contact met jullie hebben opgenomen, maar ik kreeg van de universiteit het bevel om geen universiteitsgerelateerde zaken te doen nadat ik op 1 oktober met verlof was geplaatst en sindsdien mag ik niet meer naar de campus terugkeren (behalve om te verhuizen van mijn kantoor). De universiteit houdt vol dat mijn beëindiging geen verband houdt met mijn rechtszaak tegen het UC-vaccinmandaat in de federale rechtbank namens covid-herstelde personen met infectie-geïnduceerde (natuurlijke) immuniteit. Het besluit om mij te ontslaan komt van het UC Office of the President en niet van onze afdeling. Ik heb niets dan dankbaarheid en welwillendheid jegens ons afdelingsleiderschap en jegens iedereen bij de UCI. Ik koester inderdaad geen wrok jegens iemand bij UC, inclusief de mensen die mijn medische vrijstelling tweemaal hebben geweigerd of degenen die ervoor kozen me te ontslaan. Het leven is te kort om wrok te koesteren.

Ik wil ook al jullie lezers bedanken voor jullie steun en aanmoediging in de afgelopen maanden. Ik vertrouw erop dat er in het nieuwe jaar andere deuren en nieuwe kansen voor mij open zullen gaan als ik overstap naar een privépraktijk en mijn werk bij de Zephyr Instituut, waar ik het Health and Human Flourishing Program leid, en de Centrum voor ethiek en openbaar beleid, waar ik het Bioethics and American Democracy Program leid. 

Nu mijn universitaire titels weg zijn, moet ik mijn bio op deze site en op mijn . bijwerken van de- waar je trouwens veel van mijn oude geschriften, interviews en toespraken kunt vinden. Ik stuur volgende week een update over mijn rechtszaak en ook over de Pfizer-documenten die we onlangs van de FDA hebben ontvangen, dus houd ons in de gaten.

Heruitgegeven van de auteur subgroepUitgegeven onder a Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie
Stel voor herdrukken de canonieke link terug naar het origineel Brownstone Instituut Artikel en auteur.

Auteur

  • Aäron Kheriaty

    Aaron Kheriaty, Senior Counselor van het Brownstone Institute, is een wetenschapper bij het Ethics and Public Policy Center, DC. Hij is voormalig hoogleraar psychiatrie aan de Universiteit van Californië aan de Irvine School of Medicine, waar hij directeur medische ethiek was.

    Bekijk alle berichten

Doneer vandaag nog

Uw financiële steun aan het Brownstone Institute gaat naar de ondersteuning van schrijvers, advocaten, wetenschappers, economen en andere moedige mensen die professioneel zijn gezuiverd en ontheemd tijdens de onrust van onze tijd. U kunt helpen de waarheid naar buiten te brengen door hun voortdurende werk.

Abonneer u op Brownstone voor meer nieuws

Blijf op de hoogte met Brownstone Institute